Pedagogický sbor

Klára Drgáčová
statutární zástupce školy

 Vyučuje tanec s náčiním baton a pom - pom, street dance, orientální tanec, taneční akrobacii a folklórní tanec.

Na škole působí od roku 2013.

Od útlého dětství jsem navštěvovala Soukromou základní uměleckou školu - taneční v Jeseníku. Prošla jsem obory balet, břišní tance, mažoretky, roztleskávačky. Od roku 2013 zde působím jako pedagog. Škola mně dala potřebnou praxi, kterou ještě prohlubuji absolvováním certifikovaných kurzů a školení. Navštěvovala jsem také
lekce baletu a moderního tance v Olomouci a ve Šternberku.
V rámci DVPP se účastním tanečních open class a seminářů v Praze, snažím se reagovat na trendy a fúze v tanečním umění a inspirovat se pro svou výuku. S kolegyní Nikou Liberdovou vedeme divadelní soubor Na Hraně pod neziskovou organizací EduArt. Tvoříme zde muzikály
s regionální tématikou a vyučuji zde pro tyto amatérské účely pohybová cvičení a jevištní tanec.
V roce 2021 jsem si doplnila vzdělání studiem pedagogiky
na olomoucké fakultě.
Své zkušenosti i lásku k tanci se snažím dětem předávat, jak nejlépe umím.

 

 



MgA. Zuzana Fritscherová
statutární zástupce školy

Vyučuje umělecký tanec, techniku tance na špičkách a folklórní tanec.

Na škole působí od roku 2002.

Od malička jsem navštěvovala taneční obor ZUŠ Jeseník, pod vedením paní Marty Jurkové. V roce 1994 jsem nastoupila do tanečního oboru Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, kde se začal plnit můj sen o kariéře tanečnice, který bohužel ze zdravotních důvodů nevyšel.Od roku 2002 působím jako taneční pedagog v Szuš – taneční. Po úspěšně vykonaných přijímacích zkouškách na Janáčkovu Akademii Múzických Umění v Brně, jsem zde v roce 2011 absolvovala státní zkoušku z metodiky taneční gymnastiky, klasického tance, moderního tance, pedagogiky a psychologie  a v roce 2013 zakončila studium státní zkouškou z metodiky klasického tance, lidového tance a dějin baletu. Absolvovala jsem řadu tanečních seminářů,např. techniky Horton, Jazz a Limon u Davida Strnada,
techniky Ch. Limon u Joea Alegada, klasického tance u Niny Kripas aj. 
Práce v taneční škole mě naplňuje.

 

Bc.Marie Eliášová,Dis.

Na škole působí jako lektorka kurzů Balet pro dospělé a Pohybem k sobě.

Na škole působí od roku 2024.

V letech 2010 - 2018 jsem absolvovala studium tanečního oboru na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, následně jsem se pak na Filozofické fakultě Univerzity Palackého věnovala studiu divadla, filmu a médií na Katedře divadelních a filmových studií. Zaměřuji se zejména na taneční divadlo, a to jak v teoretické, tak praktické rovině. Momentálně působím také jako lektorka v ateliéru olomouckého Divadla Na cucky, kde pracuji s dětmi i dospělými. Ve své práci propojuji intuitivní pohyb, integraci fyzické a psychické roviny těla ve vztahu sama k sobě i k prostoru. Pohyb a tanec se snažím přibližovat široké veřejnosti a destigmatizovat tak fenomén tance jako specifického umění podmíněného určitými předpoklady a dispozicemi.

 

Bc. Nika Liberdová

Na škole vyučuje literárně - dramatický obor a působí jako lektorka kurzu Mini tanečky a Tancování pro radost.

Na škole působí od roku 2023.

 Ačkoliv se mé studijní kroky neubíraly uměleckých směrem, k umění v mnoha formách se v dospělém životě velmi ráda navracím ve všedním životě i svých volných chvílích. Uvědomuji si, že základy mi byly dány už zde, v SZUŠ - taneční, kde jsem navštěvovala obory balet, americký step a mažoretky. Těší mě, že se sem mohu vracet již v jiné roli a svou lásku k umění předávat hravu formou dětem. Věřím, že v každém dítěti existují pozitivní kvality, které lze dále rozvíjet a na jejichž základě jej lez dovést k vnitřní motivaci ke vzdělávání.  

Působím také v neziskové organizaci EduArt, kde s kolegyní Klárou Drgáčovou vedu divadelní soubor Na Hraně. Tvoříme autorské muzikály z našeho regionu. Jsem ráda, že své zkušenosti – od výuky, lektorování zážitkových a environmentálních programů a volnočasových aktivit, ale i výchovné zkušenosti, které sbírám každý den ze života s mými šesti dětmi,
mohu zúročit i zde.

 

Anna Stránská

Vyučuje taneční akrobacii.

Na škole působí jako asistentka pedagoga od roku 2019.

Sportovní gymnastiku jsem začala cvičit od útlého dětství. Děvět let jsem aktivně závodila a umisťovala se
na medailových pozicích v okresních i krajských přeborech ČR. Celý život jsem vyhledávala pohyb. Navštěvovala hodiny aerobiku, posilovny, cvičení pro ženy. Mám ráda krasobrusleni, taneční soutěže, turistiku, plavání. Ovšem sportovní gymnastika je má celoživotní láska. Před 15-ti lety jsem začala gymnastiku vyučovat a stále mě to baví.
Mám velkou radost, když děti něco naučím a vidím jejich nadšení a radost. 

 

 

Mgr. Christina Stránská

Vyučuje taneční akrobacii a gymnastiku.

Na škole působí jako asistentka pedagoga od roku 2022, od roku 2023 jako učitelka.

Od útlého dětství jsem navštěvovala Taneční školu Lenky Bachové. V letech 2004 – 2012 jsem získávala řadu úspěšných ocenění a stala se nejen vícenásobnou mistryní Evropy, ale také mistryní Evropy v mažoretkovém sportu (náčiní pom - pom i baton). S taneční školou jsme byli úspěšní také v soutěži CDO, kde jsme se s taneční skupinou staly mistryněmi Evropy roku 2011. Kromě mažoretkového sportu jsem se věnovala sportovní gymnastice pod vedením mé úspěšné maminky, se kterou jsem následně hodiny gymnastiky vedla několik let. Díky taneční škole jsem prošla také hodinami baletu a moderního tance. V roce 2020 jsem úspěšně ukončila magisterské vzdělání na Univerzitě Palackého v Olomouci – obor Specializace v pedagogice, předměty geografie a informační výchova. Díky studiu na vysoké škole jsem prošla odbornou praxí na Gymnáziu Jeseník. V současné době  pracuji  jako  pedagog na  II. stupni   Základní   školy  Jeseník, kde  vyučuji  zeměpis,  tělocvik  a informační výchovu.
Ráda předávám své zkušenosti dětem a těším se z jejich úspěchů.

 

 


 

Tereza Štramová,DiS.

Vyučuje hru na keyboard, zobcovou a příčnou flétnu, kytaru.

Na škole působí od roku 2022.

Od dětství jsem navštěvovala ZUŠ v Jeseníku, kde jsem se věnovala hudbě a výtvarnému oboru. Mým prvním nástrojem byla zobcová flétna, záhy ji ovšem vystřídala flétna příčná. Později jsem se seznámila i se hrou na kytaru a klavír. U příčné flétny jsem setrvala a můj zájem o  tento nástroj - a o  hudbu  obecně - se  prohloubil natolik,  že jsem po dokončení jesenického gymnázia nastoupila na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Tam jsem získala nejen „řemeslné“ dovednosti nutné k sólové, komorní i orchestrální hře, ale také pedagogické znalosti potřebné k předávání tajů hudby mladým začínajícím muzikantům. Absolutorium jsem složila v roce 2021.

Zastávám názor, že hudba dokáže oslovit všechny. Je všudypřítomná, bytostně lidská a u každého z nás má smysl, aby se jí alespoň trochu věnoval.

Dále věřím v to, že vyučovací hodina má probíhat vstřícnou a zábavnou formou.